Plastel logo
Plastové okná
Interiérové / Bezpečnostné dvere
Elektroinštalácie
Plastel - interiérové/bezpečnostné dvere, plastové okná, elektroinštalácie Plastel - interiérové/bezpečnostné dvere, plastové okná, elektroinštalácie Plastel - interiérové/bezpečnostné dvere, plastové okná, elektroinštalácie

Vonkajšie parapety

Trieda Premium, valcované hliníkové 0.8mm, 1mm a 2mm

Vonkajšie valcované hliníkové parapety hrúbky 1mm sú ekonomicky veľmi atraktívny variant k ťahaným parapetom. Vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okna. Estetický vzhľad a mechanické vlastnosti plne nahradzujú extrudované hliníkové parapety, aj keď samozrejme parametre ťahaného parapetu nedosahuje. Okrem estetického vzhľadu domu slúžia k prekrytiu vonkajšej podokennej výmurovky, čo má za úlohu odvádzať stekajúcu vodu, zabrániť zatekaniu a znečisteniu fasády domu.

Po namontovaní parapetu je potrebné odstrániť ochrannú fóliu. Parapety sa môžu čistiť čistiacimi prostriedkami používanými v domácnosti. Nepoužívame chemické čistiace prostriedky.


Výhody:

  • nízka hmotnosť
  • odolnosť voči poveternostným vplyvom
  • nízka tepelná rozťažnosť
  • pevnosť
  • odolnosť voči korózii
  • Dlhodobá životnosť bez nutnosti náterov alebo iných opráv
  • Farebná stálosť

Technické parametre
Farebné prevedenie
Doplnky

Technické parametre

Materiál:
východisková surovina - práškovou farbou upravený hliníkový plech (zliatina AlMg3)

Hrúbka:
Hrúbka bez predného nosa 1 mm
Štandardná predná hrana - 25 mm

Technológia výroby:
Valcovaním. Kvalitný hliníkový plech (zliatina AlMg3) o sile 1mm zaručuje dostatočnú tvarovú stabilitu. Pri väčších šírkach parapetov dochádza k čiastočnému vykrúcaniu v pozdĺžnej osi.

Montáž:
Parapety sa ukončujú dilatačnými koncovkami a osádzajú sa do drážky parapetného profilu. Následne sa uchytia skrutkami a plocha pod parapetom sa vypení polyuretanovou penou. Pri vypeňovaní treba dbať na to, aby bol parapet rovnomerne zaťažený a nedošlo k jeho vydutiu.

Farebné prevedenie

Podľa palety RAL

Biela

Hnedá

Stredný bronz

RAL

Doplnky (Koncové krytky)

Použitie:
Koncové krytky sa nasadzujú na voľné konce parapetu a slúžia k odvádzaniu vody. Sú vyrobené v štandardných šírkach, ktoré zodpovedajú jednotlivým šírkam parapetov. Koncové krytky sú profilované tak, aby tvorili po nasadení na parapet pevný celok bez nutnosti lepenia.

Materiál: Hliník alebo tvrdené PVC so stabilizátorom - ASA materiál, ktorý udržuje farebnú stálosť a pevnosť.

Farebné prevedenie: Biela, hnedá, stredný bronz a všetky farby podľa RAL.

Spojovací materiál: Hliníkové parapety možno navzájom spájať za pomoci spojovacích profilov ktoré slúžia k predĺženiu parapetných zostáv a zvýšeniu celkovej pevnosti. Takto je možné spájať parapety do potrebnej dĺžky a vytvoriť uhly 90 a 135 stupňov.


KONTAKT

Predajňa:
   ul. Argentínska 395,
   Zeleneč, okres Trnava

Otváracie hodiny:
   Po-Pia: 09:00-17:30
   So: 09:00-12:00
   kontakujte nás vopred
   na uvedenom tel.čísle

Tel.predajňa: 0948 774 694

E-mail: plastel@plastel.sk


 

NÁVŠTEVNOSŤ